Ставрески за Груевски: Тој е за во психијатриската болница Демир Хисар

Loading...

Во денешното сведочење на Ѓорѓи Лазаревски за предметот „Тврдина-Таргет“ вели дека неговите колеги не биле изненадени што толкавобем на личности се во системот за прислушување во МВР, пренесува порталот СДК.МК.

„Во еден разговор со колега изненаден од содржината што тој ја видел, низ анегдота дознав дека биле снимани актуелни министри како Миле Јанакиески, Зоран Ставрески и Гордана Јанкулоска. Во снимен разговор меѓу Јанкулоска и Ставрески за реновирање на објект во Битола, изнервиран од однесувањето на тогашниот премиер Никола Груевски, и вели на Јанкулоска дека тој е за во психијатриската болница Демир Хисар, што алудира на лудило“, рече Лазаревски.

Тогаш му пристапил на претпоставениот Ѕвонко Костовски и го прашал дали е вистина дека се прислушуваат актуелни министри.

loading...
You might also like