БОМБА: ГРУЕВСКИ ВЕЧЕРВА САМ КЕ СЕ ПРИЈАВИ ВО ЗАТВОР СО ЦЕЛ ДА ГИ ИЗБЕГНЕ КАМЕРИТЕ?

Loading...

1ТВ дознава дека екс премиерот Никола Груевски вечерва сам ќе се пријави на отслужување на двегодишната затворска казна откако доцна попладнево Кривичниот совет на Основниот суд во Скопје ги отфрли сите жалби поднесени од адвокатскиот тим и жалбата поднесена лично од него. По доставувањето на одлуката, нему му преостанува сам да се пријави или да биде полициски спроведен на издржување на казната. Според некои најави, се очекува тоа да се случи уште вечерва, односно Груевски да го избегне спектакуларното приведување како и камерите и новинарскиоте екипи.

loading...
You might also like