ГРУЕВСКИ НЕ Е ПРОНАЈДЕН ДОМА ВО ОБИД ДА СЕ ДОСТАВИ ПОКАНАТА ЗА ВЕЧЕРВА ДА СЕ ЈАВИ ВО ЗАТВОР

Loading...
Според 24Вести Груевски не бил пронајден дома во обид да се достави одлуката за да се јави во затвор на издржување 2 годишна затворска казна.
Кривичниот совет на одделението за организиран криминал и корупција при Основниот суд Скопје 1, ги одбил жалбите на обвинетиот експремиер Никола Груевски и неговата одбрана, во однос на случајот на СЈО „Тенк“, поврзан за набавката на луксузниот „мерцедес“.

На денешната седница на Кривичниот совет, по ценење на фактите и доказите во жалбите, истиот донел решение со кое ги одбил жалбите и го потврдил решението на судијата за извршување санкции, информираат од Основниот суд Скопје 1 – Скопје.

loading...
You might also like