ДАЛИ КЕ БИДАТ ОСЛОБОДЕНИ? ОБВИНЕТИТЕ ЗА УБИСТВОТО НА САЗДО НЕ СЕ ЧУВСТВУВААТ ВИНОВНИ

Loading...

Обвинетите за претепувањето до смрт на младиот Никола Саздовски, Бесир Беља и Скендер Демири кои се товарат за убиство на свиреп начин изјавија дека не се чувствуваат виновни за делото кое им се става на товар.

Дваесетгодишното момче почина на 9. јули годинава, откако беше крвнички претепан на автобуската постојка на булевар „Александар Македонски“ во Автокоманда на 29 јуни. Неколку дена тој беше во кома на Клиниката за анестезија, реанимација и интензивно лекување-КАРИЛ во Клиничкиот центар „Мајка Тереза“, каде што им подлегна на повредите.

loading...
You might also like