ДАЛИ РЕАГИРАЛА БУГАРИЈА? КАМЧЕВ СЕПАК НЕ Е ПРИВЕДЕН ВО ИСТРАГАТА НА СЈО

Loading...

Бизмисменот Орце Камчев не е еден од петмината приведени во новата истрага на СЈО „Империја“ против 13 лица пишува Плусинфо.

Петмината приведени треба да бидат спроведени пред судија на претходна постапка, кој треба да одлучи по барања на СЈО. Во соопштението од обвинителството објавија дека за нив се бара мерки на обезбедување, но дали станува збор за притвор, одземање на пасоши или други мерки на претпазливост засега нема потврда оттаму.

loading...
You might also like