ЈОЦИ ГО СОВЕТУВА ВМРО ДА ГИ ПОДОБРИ ОДНОСИТЕ СО САД И СО НОВАТА АМБАСАДОРКА

Loading...

Опозицијата во Македонија, под итно мора да ги подобри односите со САД. Еве, женава која ќе биде нова амбасадорка фина ми изгледа.
Да ја напушти тврдата позиција на сатанизирање на ,,Преспанскиот договор” кој ионака е на пола реализиран и да ја исчисти партијата целосно со варикина. На крајот на краиштата-и без тоа Заев има мнозинство за уставни измени со оние осум до десет пратеника кои се изјаснија дека ќе гласаат.

Чисто, ако не мислат да го остават Заев да владее уште долго.
Утре да има избори, Заев ќе изгуби.
Но, битно е како и кој ќе формира Влада со ДУИ. Тоа САД кажува, јбг.

Трамп ја номинира Кејт Мери Бирнс за нов амбасадор на САД во Македонија

Американскиот претседател, Доналд Трамп, ја номинира Кејт Мери Бирнс за иден амбасадор на САД во Република Македонија. Веста за нејзиното номинирање на социјалната мрежа „Твитер“ ја сподели и актуелниот американски амбасадор во земјата, Џес Бејли.

Amb. Jess Baily@AmbBaily

Congratulations to Kate Byrnes on the President’s intent to nominate her as the next U.S. Ambassador to the Republic of Macedonia. https://www.whitehouse.gov/presidential-actions/president-donald-j-trump-announces-intent-nominate-individuals-key-administration-posts-2/ 

President Donald J. Trump Announces Intent to Nominate Individuals to Key Administration Posts |…

Brett Giroir of Texas, to be the Representative of the United States to the Executive Board of the World Health Organization. Matthew H. Tueller of Utah, to be to be Ambassador Extraordinary and…

whitehouse.gov

73 people are talking about this

Бирнс во моментот е заменик-шеф на мисијата во Амбасадата на САД во Грција. Претходно, таа била заменик-шеф на мисијата и заменик-постојан претставник во мисијата на САД во седиштето на ОБСЕ во Виена, работела и во американската амбасада во Мадрид, а подоцна била и на дипломатски задачи во Авганистан и во седиштето на НАТО во Брисел.

loading...
You might also like