КЕЈТИ НЕ ЗАПИРА, СЕ РЕШИЛА ДО КРАЈ ДА ЈА СРУШИ ИМПЕРИЈАТА НА КРИМОСИТЕ! НАЈАВУВА ПРОШИРУВАЊЕ НА ИСТРАГАТА ЗА ИМПЕРИЈА

Loading...

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева синоќа, околу 1:30 часот по полноќ, пристигна во Кривичниот суд за да ги подигне решенијата со кои им се одреди притвор на петмината осомничени во истрагата „Империја“.

-Набргу ќе соопштиме дека истрагата за овој случај ќе биде проширена со нови лица, но и со нови кривични дела, изјави специјалната обвинителката Јанева.

loading...
You might also like