Миленко смета дека не е фер Грујо да оди во затвор а Мијалков не

Loading...

Одењето на Груевски во затвор, мерката притвор за Камчев и Панделевски – се веќе видени фори!!!
Тајмингот е таков да биде отргнато вниманието на јавноста од уставните промени во Собранието.
За ова сум паталец а не гаталец.
Кога за Претседателски 2004-та немаше цензус за избор Бранко Црвенковски, па вештачки и криминално (прв човек на ДИК беше Стево Пендаровски) се “добројуваа” гласови, во 4 дена имаше три големи апсења: моето, на државниот секретар на Мин. за одбрана Љупчо Поповски и 4-цата за Раштански лозја.
Тогаш помина фалсификатот од ДИК , сега поминува предавството на 8-мината од ВМРО ДПМНЕ.
Затоа, за прикривање на велепредавството во Собрание, се сконцентрирани ТВ екипите пред затворот Шутка.
Димна бомба.

ПС
Иако секаде во судењата и истрагите се споменува С. Мијалков, никако да има осудителна пресуда или мерка притвор.
К’сметлија е чоеков.

Фб статус на Неделковски

loading...
You might also like