ИВАНОВ ЌЕ СЕ СРЕТНЕ И СО ТРАМП ВО ПАРИЗ?

Loading...

Претседателот Иванов и сопругата, г-ѓа Маја Иванова, изутрината беа пречекани во Елисејската палата од францускиот претседател Макрон и неговата сопруга, г-ѓа Брижит Макрон, по што заедно со присутните шефови на држави и влади се упатија кон Триумфалната капија, каде ќе се одржи централната свеченост по повод стогодишнината од крајот на Првата Светска Војна.

Македонскиот претседател, на покана на Францускиот претседател г. Емануел Макрон, денеска во Париз присуствува на церемонијата по повод одбележувањето на стогодишнината од крајот на Првата Светска Војна.

Oдбележување на стогодишнината од крајот на Првата Светска Војнa

Image may contain: 2 people, people standing and weddingImage may contain: 4 people, people standing, suit and outdoor
Image may contain: 3 people
Image may contain: 3 people, people standing and wedding
loading...
You might also like