Македонецот кој победи на избори во САД одговори на поканата на Мицковски: Ние сме Македонија и ништо други, срцето ми е таму

Loading...

Ние сме Република Македонија и ништо друго, напиша на фејсбук Фил Наумоф, Американец со македонско потекло, кој на изборите во вторник беше избран за судија во округот Ричленд во сојузната држава Охајо.

Тој одговори на поканата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, кој претходно му честиташе на изборот и го покани во Македонија.

„Ви благодарам за добрите зборови. Би било чест да се сретнам со вас и да разговарам за иднината на нашата сакана Македонија. Мојата личност е тука срцето е таму“, напиша Наумоф.

loading...
You might also like