(ФОТО) СЕ СРЕТНАА ТРАМП И ИВАНОВ

Loading...

Претседателот Иванов и сопругата, г-ѓа Маја Иванова, изутрината беа пречекани во Елисејската палата од францускиот претседател Макрон и неговата сопруга, г-ѓа Брижит Макрон, по што заедно со присутните шефови на држави и влади се упатија кон Триумфалната капија, каде ќе се одржи централната свеченост по повод стогодишнината од крајот на Првата Светска Војна.

Македонскиот претседател, на покана на Францускиот претседател г. Емануел Макрон, денеска во Париз присуствува на церемонијата по повод одбележувањето на стогодишнината од крајот на Првата Светска Војна.

Image may contain: 5 people, people smiling, people standing, suit and wedding

Image may contain: 9 people, people smiling, suit

loading...
You might also like