ЗАЕВ СЕ ИЗЈАСНИ ЗА БЕГСТВОТО НА ГРУЕВСКИ

Loading...

„Очекувам дека нема да си дозволи да се трага по него, барем такви се моите сознанија, кажано од Никола Груевски“.

Ова го изјави македонскиот премиер Зоран Заев вечерва на гостување на МРТВ, во врска со ребалансот на Буџетот, на прашање на ТВ 24.

Премиерот Заев за подетални информации упати во МВР.

loading...
You might also like