Зафиров: Откако не сум обезбедување на Груевски, никој не ми пишува

Loading...

Тоше Зафиров, шампионот во бодибилдинг и поранешен дел од обезбедувањето на побегнатиот екс премиер Никола Груевски, со интересна приказна им ја честиташе новата година на своите пријатели и следбеници на социјалните мрежи.

Само неколку часа по полноќ, тој напиша за спомените околу новогодишните празници од времето кога се грижеше за безбедноста на Груевски, во периодот од 2005 до 2008 година.

-Си беше еднаш едно време кога бев обезбедување кај едно човече (Никола Груевски) и тогаш за Нова година добивав околу 1.000 пораки со честитки. Потоа, не бев веќе кај човечето, и бројката се намали на 300… 500… За да по некое време, кого го заборавивме човечето таа се намали накај педесеттина, но барем си знам, малку се, но сепак искрени пријатели се. Ете, таква е оваа приказна… Среќна Нова 2019 година – напиша Зафиров.

loading...
You might also like