Зијадин Села и Ахмети ќе трчаат со заеднички кандидат за Претседател?

Loading...

Лидерот на Алијансата за Албанците Зијадин Села за вечерва во 18 часот свикал седница на Централното претседателство. Партискиот орган ќе расправа за претседателските избори, можните кандидати, како и за понудата на лидерот на ДУИ Али Ахмети, албанскиот блок да излезез со заеднички кандидат на изборите за шеф на државата дознава Плус Инфо.

На состанокот ќе се расправа и за можноста од оддржување на предвремени парламентарни избори во пакет со претседателските.

loading...
You might also like