Пронајдено телото на Сала во остатоците од паднатиот авион?

Loading...

Откако вчера беа откриени остатоци од авионот со кој патувал Емилијано Сала, денеска истражувачите пронашле тело, информира „Би-Би-Си“.

Не е јасно дали тоа е на фудбалерот или на пилот Дејв Иботсон.

Loading...
You might also like