Што прифатил Тачи? Еве како ќе биде поделено Косово

Loading...

Тој ова го кажал на форум одржан во Советот за надворешни работи во Вашингтон, јави Танјуг повикувајќи се на приштински Газета експрес.

– Ако мала корекција на границата е цена за конечен мировен договор, тогаш тоа ќе мора да биде прифатливо, рекол Тачи и повторил дека езерото Газивода, Митровица и Трепча се ресурси за кои не се преговара.

loading...
You might also like