Имате проблем со несоница? Овој напиток од кујна ќе ви помогне

Loading...

Вода од банана помага при несоница

Потребно ви е: Една банана, 300 милилитри вода и цимет во прав.

Ставете ја водата на шпорет, а откако ќе зоврие, претходно добро измиената банана со исечени краеви ставете ја во вода. Оставете така да врие околу 10 мин а потоа тргнете од шпоретот и консумирајте додека е топол напитокот.

Извадете ја бананата и напитокот е подготвен. За вкус додадете малку цимет во прав.

Loading...
You might also like