Карлеуша доживеа нов шок, еве што затекна Итната Помош во домот

Loading...

Веста за смртта на мајката на Јелена Карлеуша одекна доцна попладне во текот на вчерашниот ден, а таа починала околу 12 часот.

Пинк.рс дознава дека Дивна Карлеуша починала дома во 12 часот и 30 минути по тешко и долго боледување.

Екипата на Итната помош брзо дошла кај Дивна, но можеле само да констатираат смрт. Затекнале ужасна глетка, таа лежела мртва и не можело да и се помогне.

Таа во 2016. беше примена во болница откако почна да искашлува крв, поради проблеми со белите дробови.

Loading...
You might also like