Ибраими до Фетаи: Ќе те чекам и ке ти се смеам во лице за оваа пресуда

Loading...

Поранешниот член на ДИК, Бедредин Ибраими, кој денеска беше осуден на највисоката затворска казна во предметот „Титаник 2“ на СЈО, во висина од четири години и шест месеци, се обрати пред судот и рече дека не му било дозволено да изведе дел од доказите во своја одбрана во текот на постапката.

На барањето на обвинителката Фатиме Фетаи, да му биде одреден притвор, тој рече дека не планира да се вдаде во бегство.

-Немам потреба да бегам никаде, тука ќе останам и во лице ќе и се смеам затоа што ова не е правосилна пресуда. Не смее обвинителот спротивно на одредбите од Законот за кривична пастапка да го злоупотребува правото, да бара се што ќе и текне и да бара притвор за Бедредин Ибраими – рече тој.

Loading...
You might also like