Мицковски: Не се плашам од Мијалков!

Loading...

 Прашан дали се плаши од одмазда од Сашо Мијалков кого тој и раководството што го предводи го исклучија од партијата, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во синоќешното интервју за тв Алфа рече дека не се плаши и не гледа причина Мијаков да му се одмаздува.

Мицкоски рече и дека тоа што се случувало како амнестија за 27 април не е помирување.

-Тие луѓе беа злоупотребени направени терористи, криминалци, држени во зандани, во куќен притвор, уценувани, притискани и доведени до ивица, и потоа да им се даде сламката за спас, но под услов да го изгубат целото свое достоинство што го граделе цел живот и како луѓе и како карактери во општеството.

Loading...
You might also like