Мијалков директно од суд спроведен во Притвор

Loading...

Екс директорот на УБК, Сашо Мијалков, оди во притвор. Од Кривичниот суд, каде што пред два часа беше објавена пресудата за случајот „Титаник 2“, а според која Мијалков беше осуден на три години затвор, тој директно ќе биде спроведен во истражниот затвор „Скопје“.

Обвинителката Фатиме Фетаи побара притвор, бидејќи рече дека постои опасност Мијалков да избега.

loading...
You might also like