Мијалков и Тачи одат на 3 годишна робја во Шутка за местење избори

Loading...

Три години затвор за екс директорот на УБК, Сашо Мијалков, а три години и два месеци затвор за лидерот на ДПА, Мендух Тачи. Поранешниот член на ДИК, Бедредин Ибраими е осуден на четири години и шест месеци  затвор, а членовите Анета СтефановскаВлатко Сајковски и Сашо Срцев добија по три години затвор.

loading...
You might also like