Почина познат актер

Loading...

Американскиот актер Јан Мајкл Винсент почина на 74-годишна возраст.

Актерот е познат по улогата напилотот Стринфелоу Хоук во телевизиската серија од 80-ите „Ерволф“.

Винсент е роден на 15 јули 1944 година во Денвер, Колорадо.

Веста ја пренесоа светските медиуми.

loading...
You might also like