Страшна трагедија, преполовен автомобил пред Рамстор

Loading...

Тројца скопјани синоќа завршиле во болница, откако доживеале тешка сообраќајка на улицата „Кирил и Методиј“ во Скопје, спроти трговскиот Рамстор. Според билтенот на МВР соовраќајката се случила во 1 и 25 минути кога автомобил „Шеврлолет круз“, управуван од В.Б. 47 од Скопје, од засега непознати причини, излетал од коловозот и удрил во дрво, а потоа во две паркирани возила.

Loading...
You might also like