Откриено! Еве каде планирал да бега Чавков

Loading...

Митко Чавков бил подготвен и ќе бегал во Грција, односно во неговата вила на Халкидики, вака стои во одлуката по која вечерва е побаран притвор за Митко Чавков, дознава ТВ21.

Неговиот адвокат вели дека невообичаено е два дена пред пресуда да се определи притвор врз основа на службена белешка.

„Некаков си близок пријател на г. Чавков му кажал сосема случајно на некојси припадник на едницата „Алфи“, дека Митко Чавков има вила на Халкидики, не во Република Грција него во Халкидики, па се спремал да избега.

loading...
You might also like