Нинџа потврди! Ќе си лежам колку што треба

Loading...

Нема да бегам и доколку Апелација ми ја потврди затворската казна ќе ја одлежам во целост. Ова денеска во судница го кажа обвинетиот Александар Василевски Нинџа, реплицирајќи на барањето на обвинителството да му биде одредена мерка притвор.

Тој за „27 април“ беше осуден на 8 години, а неговиот другар Никола Митевски Кољо беше осуден на 15 години затвор. Од обраќањето на Кољо се сфати дека тој не е задоволен што добил казна од 15 години, а Нинџа, иако не го именуваше добил 8 години затвор. Кољо рече и дека претходно посочил дека нема да се жали на пресудата, бидејќи верувал во судијката Добрила Кацарска, но сега се предомисли.

loading...
You might also like