Ќе биде жустро! СЈО го подготвува обвинението за Ахмети?

Loading...

Најнови вести од СЈО:

Истрагата за предметот со кодно име „Друмарина“ (за лажните патарини на Силвана Бонева) е при крај…

Во завршна фаза се наоѓаат и истрагите за „Актор“ (Груевски и Јанакиески), „Лидери“ (Груевски и Ахмети), „Моќник“ (Антонијо Милошоски), „Тарифа 2“ (седум лица од АД ЕЛЕМ), „Транспортер 2“ (битолскиот екс градоначалник Талески)!

Loading...
You might also like