Основач на СДСМ и борец против Груевизмот ги нарече Шеќеринска и Кирацовски крастави жаби?

Loading...

Професорот Атанас Вангелов, еден од највлијателните членови и основач на СДСМ вели дека делумно е точна анализата за распаѓање на партијата која му даваше високи позиции а беше и амбасадор во Унгарија.

Вангелов во колумна со наслов “Две крастави жаби” за плусинфо.мк, за двајца од највисоките партиски функционери, потпретседателката Радмила Шеќеринска и генералниот секретар Александар Кирацоски искажува низа сериозни критики а вицепремиерката ја поврзува со византиски методи на политичко преживување.

Целата колумна на плусинфо.мк на овој линк

Loading...
You might also like