Погледнете како Асанж го врвел времето во Еквадорската амбасада! Во шорцеви, низ еквадорската амбасада вози скејтборд

Loading...

Џулијан Асанж е снимен како, во шорцеви, низ еквадорската амбасада вози скејтборд.
Во видеото кое го добил „Ел паис“, основачот на „Викиликс“ изгледа бледо и истоштено – како што сигурносната камера открива дека ги шпио нирал официјалните лица во текот на седумгодишниот престој во амбасадата во Лондон.

Му било кажано дека предизвикал „вал кани протести“ оставајќи валкана дол на болека во тоалетот и игронирајќи ги повторуваните предупредувања во кујната да не остава напола изедени оброци и неизмиени садови.
Дури е кажано и дека неговата мачка е отстранета од амбасадата бидејќи не се грижел за неа – иако амбасадорите се сомневале дека подметнал скриена камера за да ги шпионира луѓето.
Меѓутоа, тврдењата дека оставал фекалии на ѕидовите на еквадорската амбасада се лаги, рекла неговата адвокатка.

 

 

loading...
You might also like