Заев: Имаше и албанци кандидати за претседател од СДСМ, еве кои беа тоа!

Loading...

Не биле само Радмила Шекеринска, Оливер Спасовски и Никола Димитров кандидати за претседател од СДСМ, рече премиерот Заев во вечерашното гостување во „Клик Плус“на „21 ТВ“.

Премиерот и претседател на СДСМ, Зоран Заев крече дека имало повеќе можни кандидати, велејќи дека меѓу нив имало и Албанци.

Тој ги откри имињата ексклузивно во емисијата „ClickPlus”.

Мешу имињата кои ги спомна како кандидати за претседател на Македонија беа: Имер Селмани, Алберт Муслиу и Теута Арифи како жена.

loading...
You might also like