Нострадамус го предвидел пожарот во Нотр Дам

Loading...

Уште пред 500 години Нострадамус пишувал за пожар во Нотр Дам и тоа баш на 15 април 2019 година, пишуваат медиумите.

Наводно, од неговите стихови било јасно оти Франција и Италија ќе бидат најемоционално погодени, а овој настан, според наводите и дешифрирањето на стиховите, е почеток на „враќањето на злото“.

Големиот пожар што делумно ја уништи катедралата Нотр Дам во Париз, е целосно изгаснат, соопшти утрово портпаролот на париската противпожарната бригада.

loading...
You might also like