Хан му згрми на Иванов: Немој на да си помислил на амнестија!

Loading...

Прашан во врска со барањата за амнестија поднесени од осудените за „27 април“, еврокомесарот за проширување го повика претседателот Ѓорѓе Иванов да не се меша во судските постапки, порачувајќи му индиректно да заборави на амнестијата.

-Како и во претходните слични прилики, можам само да апелирам до претседателот во заминување да не се меша во тековните судски постапки, вели Јоханес Хан.

loading...
You might also like