Заев: Гласот за река ја воздигнува Силјановска

Loading...

-Се здруживме дома, донесовме важни одлуки, одржавме европски лекции, без калкулантство. Да си го задржиме народот, младите. Дојден сум да побарам поддршка да си го држиме единството, порача претседателот на СДСМ и премиер, Заев, кој посочи дека Дебар отсекогаш бил пример за соживотот во нашата држава.

Тој повика на посебна внимателност за кого гласаат граѓаните, бидејки “гласот за Река е глас за Силјановска”, а тоа води Назад.

-Јас го почитувам Блерим Река, но го фати национализмот на Зијадин Села и се здружи со Силјановска. Албанците не гласаат за ВМРО-ДПМНЕ, затоа што од ВМРО-ДПМНЕ не ги сакаат, не ги гледаат рамноправно. Однапред прават математики како Села да му помогне на Мицковски. Затоа, фрлање во кош е гласот за Река. Гласот за Река ја крева Силјановска. Нас ни треба да ечи гласот на нашиот народ. Затоа, да гласаме за кандидатот за градоначалник Дука и за претседателскиот кандидат Пендаровски, повика меѓу другото, претседателот на СДСМ и премиер, Зоран Заев од Дебар.

loading...
You might also like