200 патници заглавени на скопскиот аеродром

Loading...

Стотина македонски туристи неколку часа се заглавени на скопскиот аеродром, јавува 24 вести.

Тие преку неколку туристички агенции уплатиле аранжман за Египет, но како што велат, авионот за оваа дестинација не стигнал.

Според патниците, агенциите ги информирале дека имало технички проблем со авионот и чекале да стигне нов. Летот требало да биде реализиран еден час по полноќ, а според последната информација, тие треба да полетаат во 10, 40 утринава.

loading...
You might also like