Филипче е печен за оставка! 29 годишна родилка од Охрид почина од сепса во 21 век!

Loading...

29 годишна родилка од Охрид починала вчера на скопската клиника откако пред една седмица се породила во охридската болница и на свет донела здраво женско бебе.

Според засега неофицијални информации младата жена починала од сепса. Pородувањето било успешно но во текот на наредните денови дошло до влошување на состојбата на родилката, а откако било утврдено дека таа се наоѓа во живото загрозувачка состојба итно била пратена на клиниката во Скопје, каде по три дена починала.

loading...
You might also like