Бомба! Тасевски тврди дека Мицковски ќе ги пегла пропагандистите и националисти од Цивил?

Loading...

Изгледа ко се пазареа со името, влез во ЕУ не беше на маса. Оти Бојко кажа не, Макрон и Меркел кажаа не. Значи наместо за влез во ЕУ, некој го дал името само за да дојде на власт.
Ич неубаво.
Испливаа гомцата надвор. И гледаме локални и повисоки функционери на Сдсм ја напуштаат партијата. Ќе го чекаат Мицко да стане премиер и да се вдомат кај него. Природна преселба на нашите политичари. А Мицко набрзо ќе стане американски миленик, оти до сега се докажа како нивни послушник. И така. Власта за една година од денес, ќе мине во негови раце.
Мицко и неговите нема да бидат толку нежни кон сдсмовците. Малку појако ќе ги пеглаат. Онака вмровски, ко што си знаат. Нема никој да се буни за тоа од надвор.
Ќе биде малку непријатно, ќе биде пак пишчење и вришчење за невмровците и пак оние од невладините и европејските северномакедонски платеници од разни фели, ќе бараат помош од домашните редовни мрчатори за некаков нормален живот, ама да си знаат, ќе бидат измарширани док трепнат. Да не речам одјебани. Чунки многу ги кренаа носовите кога партијата што им праеше најголеми ќејфови дојде на власт. Па тоа курчење невидено. Мислевте 100 години ќе се курчите, така? Ево вам га на! За една година ќе плачете као пичиња. Тогаш ќе можете да парадирате колку ви душа сака. Ни улични џукели нема да ви се приклучат. Ма здраво.
Јас ако успеам до септември да го завршам новиот роман, добро. Ако успеам да ја напуштам државава до другиот септември, уште подобро. Ова е премногу и за мазохист.

loading...
You might also like