Во автобуската несреќа загина и син на пратеник на СДСМ

Loading...

Во страшната автобуска несреќа вечерва на патот Скопје-Тетово загина и син на пратеник.

Се работи за Јовица Трпевски, син на пратеникот на СДСМ од Гостивар, Благојче Трпевски, потврдуваат извори од истрагата.

Несреќата се случи ова попладне, а вечерва и Владата закажа вонредна седница.

13 загинаа повеќе од 30 се повредени.

loading...
You might also like