Заев и Мицковски се изјаснија по автобуската несреќа

Loading...

Лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски се огласи по трагедијата која вечерва ја зави Македонија во црно, кога се преврте автобус на патот Скопје-Тетово.

Со длабоко жалење и неверување ја примив страшната вест за автобуската сообраќајна несреќа.

Искрено сочуство до семејствата на оние кои ги загубија животите.

Нашите молитви се со семејствата на настраданите и повредените од оваа страотна несреќа.

ВМРО-ДПМНЕ со своите расположливи капацитети стои на располагање да помогне.

loading...
You might also like