Откриено каква е состојбата на бремената жена повредена во автобуската несреќа

Loading...

Заменик-министерот за здравство Асим Муса изјави предмалку дека бремената жена која била патничка во автобусот е во стабилна состојба, објави Независен.

Рече дека сите повредени се примаат на Ургентниот центар за потоа да се распределат низ соодветни клиники.

Несреќата се случи попладнево кога автобус излета кај карпалак, а 13. лица загинаа.

loading...
You might also like