Ново поскапување на горивата? Ова ке бидат новите цени од утре

Loading...

По речиси две недели од последната промена, Регулаторна комисија за енергетика утре напладне ќе го соопшти новите цени на горивата во Македонија, кои ќе важат од полноќ.

Со последната промена бензините поскапеа за 2 денари по литар, а дизелот за 1 денар.

Според тоа, ЕУРОСУПЕР БС 95 чини 64,5 денари по литар, а ЕУРОСУПЕР БС 98 е 66,5 денари.
Литар дизел се продава по цена од 61 денар.

Loading...
You might also like