Заев и порачал на Меркел: Јас направив се, сега ти си на ред

Loading...

– Во четврток на тетатет средба со германската канцеларка Меркел, ќе и порачам – ЈАС ИСПОРАЧАВ, СЕГА СИ ТИ НА РЕД! Ќе ја прашам – КАКО МИСЛИШ ДА ГИ МОТИВИРАШ ТАЧИ И ВУЧИЌ ДА СЕ ДОГОВОРАТ, АКО ВЕТУВАЊЕТО КОН МЕНЕ НЕ ГО ИСПОЛНИШ? Но таа е наш голем пријател, верувам дека ќе добиеме датум во јули.

Премиерот Заев на ТВ 24.

loading...
You might also like