ЗАЕВ СИ ЈА ОТВОРИ ДУШАТА НА ТВ 24: Многу сум растеретен за тоа колку ќе владеам, спремен сум уште утре да си заминам од политиката и ич око нема да ми трепне, не сум јас опседнат со власт и моќ како што беше мојот претходник!

Loading...

– Многу сум растеретен по однос на тоа колку ќе останам во политиката и на функција. Спремен сум уште утре да си одам ако народот така одлучи, ич око нема да ми трепне, не сум јас опседнат со власт и моќ како мојот преходник кој не сакаше ни да помисли да си замине по 11 години тотална власт!

Премиерот Заев на ТВ 24 во емисијата ОТВОРЕНО.

loading...
You might also like